Ostatnia aktualizacja | 14 marca 2022

Witaj w Online Brand Library dla marki Bidermann+Wide

Biblioteka_Logo.png
 

Logotyp

01. Logotyp

Logotyp to najważniejszy element identyfikacji wizualnej każdej marki, dlatego fundamentalna jest jego czytelność, niezależnie od kontekstu, w jakim się znajduje. Budowanie świadomości znaku marki Bidermann+Wide i wartości, jakie za nim stoją, jest podstawowym zadaniem systemu komunikacji.

Poniżej przedstawiamy szereg zasad i wytycznych, dotyczących jego stosowania.

Dodatkowo udostępniamy pliki źródłowe logotypu zapisane w najbardziej popularnych formatach stosowanych na rynku (Ai, PDF, SVG, PNG).

 
 
 
Wide_Brand_Site_Biblioteka_Logotyp-02.png
Wide_Brand_Site_Biblioteka_Logotyp-01.png

Ikona

Ikona marki Bidermann+Wide to znak BW Plus. Symbolizuje współpracę, wsparcie i połączoną energię dwóch zespołów. Występuje w komunikacji zarówno jako samodzielny, mobilny element, który się zmienia, transformuje – jest wtedy dynamiczną, żywą formą, jak i jako charakterystyczny element typograficzny, który w dłuższym tekście akcentuje istotne zestawienia słów.

 
 
 
Wide_Brand_Site_Biblioteka_Sygnet-02.png
Wide_Brand_Site_Biblioteka_Sygnet-01.png

Wersje kolorystyczne logotypu

Logotypu należy używać w odpowiedniej relacji koloru typografii do kolorystyki tła tak, aby zachować pożądany kontrast, zapewniający odpowiedni poziom czytelności.

 
 
Wide_Brand_Site_Biblioteka_Logotyp_Wersje_Kolorystyczne_Animacja_2.gif

02. Geneza logotypu

Logotyp marki Bidermann+Wide wywodzi się z połączenia osobowości dwóch założycieli studia oraz połączenia różnych kompetencji jakie oferuje studio, tworząc w ten sposób unikalną na rynku ofertę.

 
 
Wide_Brand_Site_Biblioteka_Geneza_V2.jpg

03. Konstrukcja logotypu

Logotyp został skonstruowany na bazie siatki pokazanej na schemacie poniżej. Niezwykle istotne jest zachowanie wszystkich proporcji i relacji pomiędzy jego elementami, ponieważ nawet najmniejsza zmiana może wpłynąć na zakłócenie jego formy, a tym samym utratę czytelności i spójności komunikacji.

 
 

04. Pole ochronne logotypu

Pole ochronne to minimalna przestrzeń otaczająca logotyp, w której nie może znajdować się żaden element graficzny. Zapewnia ono odpowiedni poziom czytelności komunikacji. Wyznaczamy je każdorazowo według konstrukcji opisanej na schemacie poniżej.

Uwaga! Pusta przestrzeń otaczająca znak może być większa niż wskazana poniżej.

 
 

05. Znaki rejestracyjne

Logotyp Bidermann+Wide może zostać w przyszłości prawnie zastrzeżony czy opatrzony znakiem Trademark () lub Servicemark (). Oznaczenia należy wówczas umieścić w miejscu wskazanym na poniższym schemacie.

Uwaga! Skala symboli może być zmienna ze względu na skalę poszczególnych reprodukcji znaku oraz stosowanych do jego powielania technik.

 
 

06. Skalowanie

W zależności od stosowanego medium (Druk, Ekran) należy stosować ustalone, minimalne wielkości logotypu.

Uwaga! Dla uzyskania maksymalnej spójności oraz najwyższej jakości reprodukcji, należy zawsze stosować elektroniczne pliki źródłowe zamieszczone na tej witrynie.

Każdy wyjątek od sytuacji opisanych poniżej należy konsultować z właścicielami marki lub podmiotem odpowiedzialnym za działania marketingowe Bidermann+Wide.

 
Screen_Icon.png
 

Zastosowanie cyfrowe
Szerokość minimalna: 100 px

Print_Icon.png
 

Zastosowanie w druku
Szerokość minimalna: 36 mm

 

07. Działania zabronione

Konsekwentna i skuteczna ekspozycja logotypu marki Bidermann+Wide to ważny element budowania systemu komunikacji. Dlatego nie należy zmieniać zatwierdzonej wersji logotypu w żaden sposób, gdyż został skonstruowany według ściśle określonych proporcji. Konieczne jest stosowanie go z odpowiednią świadomością i korzystanie wyłącznie z elektronicznych plików źródłowych zamieszczonych w bibliotece lub dostarczonych przez właścicieli marki.

Najbardziej prawdopodobne błędy zostały wskazane na poniższych schematach.

 
 
Nie obracaj logotypu.

Nie obracaj logotypu.

Nie deformuj logotypu.

Nie deformuj logotypu.

 
Nie używaj więcej niż jednego koloru w formie logotypu.

Nie używaj więcej niż jednego koloru w formie logotypu.

Nie ingeruj w układ i strukturę logotypu.

Nie ingeruj w układ i strukturę logotypu.

 
Nie używaj innej wielkości liter i kroju pisma.

Nie używaj innej wielkości liter i kroju pisma.

Nie wprowadzaj dodatkowych kształtów.

Nie wprowadzaj dodatkowych kształtów.


Biblioteka_Kolory.png
 

Kolorystyka

08. Kolorystyka

Głównymi kolorami marki Bidermann+Wide są biel i czerń. Nawet tak minimalistyczna paleta kolorystyczna, zastosowana w połączeniu z obrazem i typografią, daje ogromne spektrum możliwości kreacji.

Uwaga! Dla zachowania spójności komunikacji obowiązkowe jest używanie wyłącznie barw o parametrach wskazanych poniżej.

 
 
B+W_Brand_Site_Template_Gray_Solid.jpg

Czarny

RGB 0 / 0 / 0
HEX #000000

CMYK C 50 / M 40 / Y 40 / K 100
PANTONE Black 6 C

Wide_Brand_Site_Biblioteka_główne_Kolory-02.png

Biały

RGB 255 / 255 / 255
HEX #FFFFFF

CMYK C 0 / M 0 / Y 0 / K 0
PANTONE —

Kolory dopełniające

Barwami uzupełniającymi paletę Bidermann+Wide są odcienie szarości. Należy pamiętać, że są to kolory dodatkowe, i że wiodącymi narzędziami komunikacji pozostają kolory główne opisane powyżej.

Uwaga! Dla zachowania spójności komunikacji, obowiązkowe jest używanie wyłącznie barw o parametrach zastosowanych w próbkach zamieszczonych w bibliotece.

 
 
Kolory dopełniające są zawarte w pliku do pobrania powyżej.

Kolory dopełniające są zawarte w pliku do pobrania powyżej.


Biblioteka_Typografia.png
 

Typografia

09. Typografia

Komunikacja marki oparta jest na krojach pisma BW Darius oraz Acumin Pro Wide. Podstawowe zadanie, jakie ma spełniać typografia w komunikacji Bidermann+Wide, to przekazywanie treści w maksymalnie efektywny i czytelny sposób.

BW Darius – jest wykorzystywany w: nagłówkach, krótkich hasłach, tytułach i śródtytułach; nie należy go stosować w tekstach akapitowych (body copy).

Acumin Pro Wide – wykorzystywany jest w: nagłówkach, krótkich hasłach, tytułach i śródtytułach. Może być stosowany w tekstach akapitowych (body copy). W tekstach akapitowych i przypisach jest również dopuszczalne użycie kroju Helvetica lub Arial.

Uwaga! Jeśli korzystanie z fontu głównego okaże się niemożliwe, dopuszczalne jest zastosowanie innego liternictwa, ale należy to każdorazowo skonsultować i uzyskać akceptację właściciela marki lub podmiotu odpowiedzialnego za działania marketingowe.

Poniżej znajdziesz link do zakupu fontu oraz próbkę do pobrania.

 
 

Link do Bw Darius

Link do Acumin Pro

 

Biblioteka_Przykłady.png
 

Przykłady stosowania

10. Przykłady

Poniżej wskazano przykłady stosowania identyfikacji wizualnej marki Bidermann+Wide. Stosowanie zasad opisanych w Online Brand Library oraz korzystanie z elektronicznych plików źródłowych w niej umieszczonych zapewnia rozpoznawalną i spójną komunikację na zewnątrz i wewnątrz organizacji

Tabela zasobów do pobrania.

 

 

Nazwa pliku

Wersja

Format


Logotyp

Bidermann+Wide Logotyp
Wersja cyfrowa

22.01.2021

Ai, PDF, SVG, PNG
0,7 MB


Bidermann+Wide Logotyp
Wersja do druku

22.01.2021

Ai, PDF
4,9 MB


Ikona

Bidermann+Wide Ikona
Wersja cyfrowa

22.01.2021

Ai, PDF, SVG, PNG
0,6 MB


Bidermann+Wide Logotyp
Wersja do druku

22.01.2021

Ai, PDF
6,1 MB


Kolorystyka

Paleta Kolorystyczna

22.01.2021

ase
0,02 MB


Typografia

 
 

Dodatkowe materiały

 

Wizytówki

22.01.2021

Ai, PDF
2,6 MB